Ar-Ge Merkezi Sözal Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş

Tekstil sektöründe Ar-Ge çalışmalarına önem veren Sözal Kimya, yenilikçi ürünler ve projeler geliştirmek için inovatif bir anlayış sergilemektedir. Yenilikçi ürünlere imza atan 21 kişilik Ar-Ge ekibi, çeşitli üniversiteler ve araştırma şirketlerinin iş birliği sayesinde kurumsal olarak sahip olduğu bilgi ve deneyimi, yetkin insan gücü ile birleştirerek çok daha geniş platformlara yayma hedefi doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmektedir. Yürütülen çeşitli Tübitak projeleri, hazırlanan iç projeler, katılım sağlanan yurt içi yurt dışı fuarlar ve kongreler, kongrelerde sunulan tam bildiri ve sunumlar ile Ar-Ge merkezi çalışmaları her geçen gün artarak devam etmektedir.

 

Ar-Ge merkezi bünyesinde bulunan Ar-Ge, Ür-Ge ve laboratuvarı, tüm ekipman ve test sistemleri ile ürün kalitesinin üst seviyede olmasını, müşterilerin ihtiyaçlarına en iyi çözümlerin en kısa sürede sunulmasını sağlamaktadır. Fiyat performans açısından rekabetçi, piyasadaki muadilleri arasında öne çıkacak ürünler geliştirerek firmalardan gelen taleplere olumlu yanıtlar vermektedir. Geliştirilen bu ürünlerin uygulamaları yapıldıktan sonra tekstil sektörüne geniş bir ürün yelpazesi sunulmaktadır.

 

Müşteri hizmetlerinden başlayan Malzeme İhtiyaç Planlaması/Kurumsal Kaynak Planlama (MRP/ERP) iş akışlarıyla sürdürülen süreçler, tam zamanında eksiksiz üretim ve/veya teslimat yüzdesini belirten bir anahtar performans göstergesi sayesinde yüksek standartta olmasını desteklemektedir.

 

Sektöre katma değer sağlamak için tüm denetim ve gereklilikleri yerine getiren Sözal Kimya, Yetkilendirilmiş Yükümlülük Sertifikası’na sahip sayılı firmalardan biri olarak müşterilerine daha iyi hizmet sunmaktadır. Ar-Ge merkezi, inovasyon ve patent alanlarında sürekli proje üretmeye devam ederek sektördeki yeniliklere öncülük etmeyi planlamaktadır.